آببندی نما

روش آببندی نما با طناب یکی از گزینه های مناسب برای استفاده نکردن از داربست در بخش خدمات آببندی نمای ساختمان می باشد.

آببندی نما کار هر شخص یا کارگر عادی نیست یک حرفه ی کاملا تخصصی است و تنها شرکتهای معتبر خدمات نما از عهده ی آن بر خواهند آمد. کارگر متخصص، درزها را به خوبی شناسایی می کند و تصمیماتی را برای بر طرف کردن مشکل ورود آب به درون ساختمان اتخاذ می نماید. پر کردن درزها، از نفوذ سرما، گرما، آب و رطوبت و گرد و غبار به داخل ساختمان جلوگیری می نماید. نمای هر شهری هویت اصلی آن شهر است و هر چه شکل بیرونی نما زیباتر باشد تاثیری بیشتری در جذب مخاطب و افزایش خرید و فروش ملک خواهد داشت.

به یادداشته باشید رطوبت و نم 2 عامل تخریب ساختمان خواهند بود و اگر به سرعت جلوی این 2 عامل گرفته نشود باعث به وجود آمدن خسارت های مالی و جانی زیادی خواهند شد. زیرا ورود آب به داخل ساختمان پیامد جبران ناپذیری خواهد داشت و همچنین جذب آب در سنگهای نمای ساختمان در اثر گذشت زمان بافت سنگ به نما را شل کرده و به پایین ارتفاع پرتاب خواهد شد که نتیجه ی آن به جز ضرر مالی، پیامد ناگوار جانی را هم به دنبال خواهد داشت در ادامه ی مطالب در این باره توضیحات بیشتری خواهیم داد.

پیچ و رولپلاک نمای ساختمان برای سنگ

پیچ و رولپلاک نمای ساختمان بدون داربست

آب بندی در نماهای سیمانی، آجری، سنگی

زمانی که ترکی در سطوح نما ایجاد شود و یا عملیات بند کشی اصولی انجام نشود. رطوبت به راحتی وارد می شود.

در هر صورت اگر بخشی دچار آسیب شده باشد باید حتما ترمیم شود. از مواد پلی یورتان و سیلیکون برای ترمیم و آببندی این سطوح استفاده می شود. اگر نما از نوع سیمانی باشد باید حتما اطرافش تراشیده شود و درزهای باز شده با این مواد پوشانده شوند. برای بخش هایی از ساختمان که در قسمت بند کشی دچار مشکل شدند هم از این مواد استفاده می کنیم و سطح میپوشانیم تا در اصل نوعی عایق محکم در برابر عوامل رطوبت و نما به وجود آید. البته در نظر داشته باشید همه ی این موارد گفته شده توسط کادر با تجربه و متخصص کار در ارتفاع بدون داربست انجام خواهد شد.
آببندی نمای آجری
در نماهای آجری ممکن است با گذشت زمان بندهای آجرها از بین برود و یا در اثر تخریب بندها و یا در اثر ضربه آب بندی نما به شکل کامل از بین رفته باشد در نتیجه این موضوع یک عامل مهم برای هدایت نفوذ آب به درون ساختمان می باشد.

 

 

مزیت استفاده از طناب، بدون داربست

امروزه شرکتهای معتبر زیادی در زمینه ی خدمات نما در سراسر کشور فعال هستند که تلاش بر این دارند که کارها را با کیفیت بالا، سرعت عملکردی قابل ملاحظه، درجهت کاهش هزینه ها و صرفه جویی در وقت و زمان بدون استفاده از داربست انجام دهند. این شرکتها جوانان مشتاق به کار در ارتفاع را پس از گذراندن دوره های کوتاه مدت به استخدام شرکت در می آورند.

این جوانان دارای مدرک بین المللی کار در ارتفاع می باشند و از نظر صلاحیت جسمی، روحی دارای تاییدیه پزشکی می باشند.از جمله خصوصیات این افراد شجاعت آنها در بالا رفتن از ارتفاعات و میزان تسلط بالای آنها برای قرار گرفتن بر روی طناب، بدون داربست می باشد. درضمن از نظر امنیت شغلی این افراد با اطمینان کار کنند. زیرا تحت بیمه مسئولیت شرکت هستند و در ضمن به علت گذراندن دوره های آموزشی ترس از بالا رفتن از ارتفاعات را به هیچ عنوان نخواهند داشت.
نکته: عملیات آببندی نما برای اماکنی که در بیشتر فصول سال دارای سطوح فراوان میزان بارندگی هستند اجباری می باشد. حتی اماکنی که دارای میزان رطوبت فراوان هستند پیشنهاد ما این است که حتما سطوح نمای ساختمانی برای جلوگیری از ورود رطوبت و آب و ریزش سنگ نما بر اثر ورود آب ،یا جلوگیری از نشست ساختمانی آببندی شوند.

 

آببندی شیشه

اما برای آببندی نمای شیشه ای باید کمال دقت را داشته باشید تا ضربه ای به شیشه وارد نشود. برای این کار نیروهای کار در ارتفاع با دقت و مهارت بالا ابتدا درزها را پاک و تمیز نموده و بعد آن به کمک 2 چسب پلی یورتان و کاغذی کار آب بندی نمای شیشه ای را انجام می دهند.همان طور که در بالا توضیح دادیم حرفه ی آببندی نمای ساختمانی کاملا تخصصی است و از عهده ی هر فردی بر نخواهد آمد.

 

آببندی نما  کامپوزیت

برای آببندی این مدل از نما ابتدا لاستیک های معیوب برداشته می شوند بعد درزهایی که احتیاج به کار آببندی دارند به کمک چسب پلی یورتان پر می شوند.
چه زمان باید آببندی نما انجام شود؟
زمانی که صاحبان ساختمانی بوی نم و خیسی را داخل منازل خود احساس کنند. شک نداشته باشند که رطوبت داخل سنگها به درون منازل وارد شده و الان بهترین موقع برای عملیات آببندی نما می باشد. این نم و رطوبت وارد شده می تواند به شکل توده ایی دایره ای شکل و زرد رنگ خود را نشان دهد. ریزش و پرتاب سنگ نما از ساختمان می تواند دلیلی بر نفوذ آب و رطوبت به پشت سنگ و شل شدن آن باشد.
چرا آببندی نما دارای اهمیت است؟
توجه داشته باشید زیبایی و ظاهر نما در جذب مخاطب و افزایش قدرت خرید و فروش ملک تاثیر بسزایی خواهد داشت. داشتن نمایی تمیز و بدون هیچ مشکل آرزوی صاحبان ساختمانی خواهد بود.اگر بخشی از نمای ساختمان در اثر مرور زمان بر اثر عوامل محیطی ریزش کند. ظاهر نما بسیار زشت و غیر قابل توصیف می گردد. اما این که چه عواملی باعث تخریب بیش از اندازه ی ظاهر و ساخت بنا می شود موضوعی است که بیشتر از همه باید مورد مطالعه و تحقیق قرار گیرد. اگر ساختمانی بر مبنای رعایت موارد استاندارد و اصولی ساخته نشود پس از مدتی دچار مشکل خواهد شد.بنابراین بهتر است در ساخت سازه رعایت بکارگیری همه نوع موارد صورت گیرد و از نوع مواد و مصالح مرغوب با کیفیت بالا در ساخت استفاده شود تا در آینده شاهد به وجود آمدن مشکلات متعدد نشوید. یادتان باشد نمای هر ساختمان معرف و هویت شهرتان خواهد بود. پس در پاکیزه و سالم نگه داشتن بنا کوشش کنید.

READ  پیچ و رولپلاک سنگ نما بدون نصب داربست به روش راپل

 

 

خسارت و آسیب رطوبت و آب به نمای ساختمان

نم و رطوبت به عنوان 2 عامل مخرب شناخته شدند. در نظر داشته باشید ورود آب به نمای ساختمان و درونش باعث به وجود آوردن ضررو خسارت غیر قابل جبران خواهد شد. پس تصمیمات لازم پیش از به وجود آمدن هر گونه مشکلی گرفته شود. امروزه شرکتهای معتبر خدمات نما کمک بسیاری را به شما خواهند کرد و در انجام دادن عملیات با روش بکارگیری متد جدید بدون داربست، به کمک طناب محکم صاحبان ساختمانی را یاری خواهند نمود.
ورود آب به درون بافت سنگ پس از مدتی به شکل شوره هایی بر روی سطوح نما ظاهر می شود که نمای ساختمان را بد منظره خواهد ساخت. پوسته پوسته شدن سطوح نمای ساختمانی در اثر جمع شدن آب برروی نما عامل مهمی دیگر پس از ورود آب و رطوبت خواهد بود. کپک زدن، ورود آلودگی و قارچ بر روی سطوح نما، از عوامل دیگر پس از ورود و جذب نم و رطوبت به سطح سازه می باشند .البته یخ زدن و ذوب شدن مصالح هم از دیگر عواملی هستند که با ورود آب به داخل سنگ در اثر سرما یا گرمای شدید اتفاق خواهند افتاد.

انجام فرآیند آببندی به چه شکلی می باشد؟

بعد از انجام فرآیند نماسازی ساختمان توسط نیروی کار در ارتفاع ماهر، بدون داربست و به کمک طناب محکم پس از مدتی مشاهده خواهیم کرد که بندکشی اطراف سنگ از بین رفته است در نتیجه راه ورود آب به درون سنگ و وارد شدن به بخش درونی ساختمان راحتتر خواهد شد. برای جلوگیری از وقوع خسارت های مکرر باید درز بین سنگها آببندی شوند و پر شوند تا هیچ راهی برای ورود آب به داخل ساختمان نباشد و در اصل یک پوششی روی درز را می گیرد و مانع از ورود آب خواهد شد. اما به کارگیری چنین عملیاتی از عهده ی هر کارگر عادی بر نخواهد آمد زیرا کار آببندی نما حرفه ای تخصصی است و برای انجام آن نیاز به دانش زیادی می باشد که تنها از عهده ی نیروهای ماهر دوره و تعلیم دیده ی شرکت های معتبر بر خواهد آمد. برای کار درزگیری و جلوگیری از ورود آب به داخل ساختمان نیروهای جوان آموزش دیده ابزار استاندارد را با خود به همراه می آورند. این نیروهای متخصص ابتدا جاهایی از سنگ یا سطوح ساختمانی که به شکل درز یا شکافی باز شده را تمیز می نمایند سپس به کمک قلمو و استفاده از ماده مخصوص راه نفوذ مسدود می کنند.
استفاده از ماده ی نانو چسب درزگیر یکی از راه های موثر برای جلوگیری از نفوذ آب و رطوبت به داخل ساختمان می باشد. خارج کردن ملات قدیمی و تزریق نانو چسب درزگیر یکی از راه های مقابله با ایجاد خسارت مالی در نتیجه ی ورود آب و رطوبت به درون ساختمان می باشد.

نکته: اگر ساختمانی در مراحل اولیه ی ساخت از مصالح مرغوب ساخته شود و همه ی اصول در ساخت بنا رعایت شود این امر سبب می شود که جایی برای شکاف و درز ساختمان باقی نماند. زیرا ورود آب به نما در دراز مدت سبب شل شدن سنگ از نما می گردد. زیرا رطوبت در پشت سنگ جمع می گردد و باعث شل شدن سنگ از نما خواهد شد. شل شدن سنگ باعث ریزش و پرتاب سنگ از ارتفاعات ساختمانی به پایین خواهد شد که نتیجه ی آن به وجود آمدن پیامدهای ناگوار ایجاد خسارت مالی یا جانی را در پی خواهد داشت.

READ  شستشوی نما سنگی و سیمانی و شیشه با دستگاه واترجت

قیمت آب بندی نمای ساختمان

برای تعیین قیمت نهایی آببندی ساختمان تحت تاثیر عوامل مختلفی مانند: جنس نمای ساختمان ،کیفیت ماده ی انتخاب شده برای آببندی نما و میزان پیچیدگی اجرای کار، همگی این موارد در تعیین قیمت تمام شده ی آببندی نمای ساختمان تاثیر گذار می باشند. در نظر داشته باشید بعضی شرکتها برای ارائه ی قیمت پایانی کار از مشتری درخواست می کنند تا عکسی از نمای ساختمان خود به واتساپ شرکت ارسال نمایند تا با ارسال تصاویر قیمت نهایی به مشتری اعلام گردد.

 

 

خاصیت آببندی نما با استفاده از فناوری نانو

شرکتهای معتبر خدمات نما به کمک طناب و بدون داربست برای جلوگیری از ورود آب و رطوبت به نمای ساختمان از مواد و مصالح استاندارد مانند نانو که نوعی تکنولوژی پیشرفته است استفاده می نمایند آن ها با قرار گرفتن بر روی طناب محکم و آویزان شدن بین زمین و آسمان با شهامت کافی و تجربه و تخصص ویژه کار را با سرعت قابل ملاحظه و کیفیت بالایی انجام می دهند. اگر آببندی نما ی سنگ به درستی صورت گیرد از خالی شدن سنگ جلوگیری می نماید. استفاده از مواد نانو برای پر کردن فضای خالی سنگ را در مقابل با اشعه ی یو وی محافظت می کند. همچنین استفاده از مواد نانو باعث می شود سطوح مختلف نما از کپک و شوره زدگی در امان بمانند. استفاده از مواد نانو باعث می شود گرد و خاک در سنگ نما تجمع نکند. به کار بردن مواد نانو کار شست و شوی نما را آسانتر می کند. قابلیت اجرا بر روی تمام سطوح نمای ساختمانی را داراست. بدون بو و عوارض شیمیایی با قیمت مناسب می باشد. نانو همه ی ترک های ریز روی سطوح نمای ساختمانی را به راحتی پر می نماید.

 

 

چرا نمای ساختمان به عایق بندی نیاز دارد؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که جهت پیشگیری از هدر رفتن انرژی گرمایشی و سرمایشی ساختمان باید از عایق بندی کمک بگیریم .در نظر داشته باشید توجه نکردن به این قضیه منجر به زیاد شدن هزینه های مصرف و کم شدن راندمان انرژی می گردد.اما در نظر داشته باشید عایق های صوتی برای کنترل صدا و کاهش آلودگی صوتی در ساختمان کاربرد فراوان دارند و در ادامه از همه ی موارد مهمتر به کارگیری صحیح عایق های رطوبتی است که شرکتهای معتبر خدمات نما برای جلوگیری از ورود و خروج آب و رطوبت برای پوشش نمای ساختمان به کمک طناب و بدون داربست استفاده می نمایند.
آببندی نما با چه موادی صورت می گیرد؟
با تاثیراتی که هر یک از مواد مختلف برای آببندی نماهای متفاوت ساختمانی داشته اند. بیشتر شرکتهای معتبر خدمات نما امروزه از چسب های سیلیکون، پلی اورتان استفاده می نمایند. و اما برای نمای سیمانی از چسب های اکریلیک ،کاشی و مخلوط سیمان استفاده می شود.البته از چسب ساروج هم می توان استفاده نمود.اما باید بگوییم برای نمای کرتین وال به طور معمول با تعویض شیشه صورت می گیرد.

 

درزبندی نما

درزبندی و پوشاندن درز و شکاف لابه لای سنگ یا پوشش سطوح ساختمانی از جمله خدمات مهندسی و اجرای بی نظیر پروژه ها بوده که تنها از عهده ی شرکتهای معتبر خدمات نما بر خواهد آمد. ساکنین منازل و صاحبان ساختمانی اگر به موقع برای پوشاندن درز سطوح ساختمانی تلاش نکنند با خسارت مالی هنگفتی مواجه خواهند شد تا جایی که در بسیاری از موارد قابل جبران نخواهد بود. ورود هوای گرم و سرد و آب و رطوبت به داخل ساختمان آرامش را از ساکنین درون ساختمان سلب خواهد کرد. این مشکل آنقدر بزرگ خواهد شد تا جایی که در ساختمان های نوساز و قدیمی مصرف سوخت انرژی را تا 25 درصد افزایش خواهد داد.

 

 

چرا آببندی نما با ایزوگام مناسب نیست؟

ایزوگام با داشتن ترکیبات مناسب بهتر از قیرگونی و سیمانکاری مهم جلوه داده می شود. ترکیبات درون ایزوگام توانستند شرایط مطلوبی برای جلوگیری از ورود آب و رطوبت به داخل ساختمان را به وجود آورند. اما ایزوگام به خاطر شرایط خاصی که دارد کار کردن با آن بسیار مشکل است و برای اجرا به موارد خاصی احتیاج دارد بنابراین برای آببندی خیلی گزینه ی مناسبی نمی باشد. ورق های ایزوگام برای چسباندن و تثبیت احتیاج به زیرسازی داشتند .اجرای اعمال ایزوگام بر روی هر نمایی امکان پذیر نمی باشد. اما مواد سیمانی گزینه ی مناسبی برای زیرسازی ایزوگام به شمار خواهند آمد ولی مشکلی که در این بخش به وجود می آید بالا رفتن هزینه هایی است که کارفرما برای آببندی نما باید متحمل شود.اما سختی کار تا این جا تمام نمی شود. نماهایی که از ایزوگام استفاده می کنند به نسبت نماهای دیگر به مراقبت بیشتری احتیاج خواهند یافت.

مزایای آب بندی نما بدون ایزوگام

طی تجربیاتی که بیشتر شرکتهای خدمات نما در طی سالها در زمینه های مختلف خدمات نما از جمله آببندی کسب نمودند به این نتیجه دست یافتند که آببندی نما بدون ایزوگام از قیمت پایین تری نسبت به استفاده از ایزوگام برخوردار می باشد. درضمن این مواد شرایط در جهت جذب گرد و غبار بر روی سطوح نما را فراهم و عمر مفید نما را زیاد می کند.آببندی بدون به کاربردن ایزوگام مزایای فراوانی را به دنبال خواهد داشت. از نظر سرعت و کیفیت در اجرا و به کارگیری در نماهای مختلف موثر می باشد. اما اجرای عملیات زیرسازی برای مواد نانو دارای اهمیت نیست به همین خاطر آببندی بدون ایزوگام از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.
ضدآب سازی نمای ساختمان در شهرهای شمالی کشور به چه شکل انجام می شود؟
آببندی نمای ساختمان یا ضدآب سازی آن در شهرهای پر بارش و رطوبتی کشور از اهمیت خاصی برخوردار است. لذا پیش از ساخت بنا تصمیماتی از سوی شرکتهای معتبر خدمات نما برای مقاوم سازی مصالح و به کارگیری مواد مرغوب باید صورت گیرد. از ضد آب سازی نما یا واترپروف باید استفاده نمود. البته این واترپروف کردن نمای ساختمان به کمک مواد نانو انجام می شود.

READ  پیچ و رولپلاک نمای ساختمان با طناب بدون داربست جهان استوار

هنگامی که مواد نانو بر روی سطح نما قرار می گیرد ضد آب سازی نما انجام می شود. اما عملیات ضد آب سازی یا واترپروف کردن نمای ساختمان در شهرهای مرطوب و شمالی کشور شرایط بهینه و مطلوبی برای نمای ساختمان به وجود می آورد.استفاده از این مواد امکان جذب گرد و غبار بر روی سطح نما را از بین خواهد برد و در ضمن امکان پاکسازی سطح نما را بدون شست و شو فراهم خواهد آورد.

به کارگیری مواد نانو در ضد آب سازی یا آببندی نمای ساختمان در شهرهای شمالی کشور امکان پاک کردن سطح نما را به شکل خودشویی به وجود می آورد.این مورد از شست و شوی نما و پرداخت هزینه برای آن جلوگیری به عمل خواهد آورد.
فرآیند واترپروف کردن سطوح نمای ساختمانی در شهرهای شمالی کشور به چه صورتی می باشد؟
هنگامی که فرآیند واترپروف یا ضد آب سازی نما انجام می شود گویی سطح شیشه ای بر روی سنگ نمای ساختمان قرار خواهد گرفت .اما این سطح شیشه ای از ورود آب، نم، رطوبت، گرد و غبار، باران، برف به درون درز یا شکاف نمای ساختمان ممانعت به عمل خواهد آورد.
بعضی از نقاط به شکل درزدار و بنددار بر روی نمای ساختمان نمایان می شوند. برای عملیات واترپروف کردن این نواحی باید از مواد غلیظ نانو استفاده نمایید. در این حالت می توانید این نوع درز و شکاف ها را به صورت درستی پر نمایید.و بافت یک دستی بر روی نمای ساختمان ایجاد نماییم .اما اگر نمای ساختمان دارای ترک کوچک و بزرگی باشد باید حتما از چسب های ترکیبی استفاده نماییم .همیشه به یاد داشته باشید برای عملیات آببندی و عایق کاری ساختمان حتما از افراد زبردست و با مهارت تجربه ی کاری استفاده نمایید. اما در اختیار داشتن این افراد تنها از طریق شرکتهای معتبر خدمات نما امکان پذیر می باشد.
شرکتهای معتبر خدمات نما با تشکیل کلاسهای آموزشی کار در ارتفاع، از بین جوانان مشتاق به این حرفه پس از گذراندن دوره های کوتاه مدت و آموزش های لازم برای استفاده از تجهیزات استاندارد و مواد و مصالح مورد نیاز برای سطوح مختلف ساختمانی نیروی متخصصی را برای انجام فعالیت مختلف ساختمانی بدون داربست و به کمک طناب محکم استخدام می نمایند.

افرادی که وارد این حرفه می شوند از جنبه های مختلف سلامتی دارای تاییدیه پزشکی سلامت هستند و از نظر قوای جسمانی ،روحی روانی در سطح بالا قرار دارند. این افراد شیفته ی کار در ارتفاعات و علاقمند به کار هستند و از بالارفتن از طناب ترس و واهمه یی ندارند. بالا رفتن از طناب نیاز به شهامت و شجاعت بالایی دارد و هر فردی توان بالا رفتن از طناب و ارتفاعات را ندارد و دسترسی به سایر نقاط دور دست کار کارگر عادی نیست و تنها متخصصین این حرفه با بکارگیری از طناب محکم توان دسترسی به سایر بخشهای ساختمانی را خواهند داشت.

جمع بندی

آببندی نما از جمله کارهایی است که در صورت نیاز باید هر چه سریعتر انجام شود تا از به وجود آمدن هزینه های ضرر اضافی جلوگیری به عمل آید. اگر یک نما به خوبی کار شود دلیلی ندارد تا موجب نفوذ آب به داخل شود و در این اوضاع بد اقتصادی بهتر است در صورت عدم نفوذ نم و رطوبت به داخل هزینه ی اضافی صورت نگیرد. اما اگر نم و رطوبت به درون ساختمان نفوذ نماید بهتر است هر چه سریع تر اقدام به آب بندی نمای ساختمان کنید چون با گذشت زمان هزینه ها ی ضرر 2 برابر خواهد شد. تا جایی که ممکن است علاوه بر هزینه ی آببندی نما، هزینه ی نقاش، گچ کار داخلی برای دیوارهای منزلتان پرداخت نمایید.