انواع پیچ برای پیچ و رولپلاک سنگ در شرکت جهان استوار

بدون شک یکی از قسمت های بسیار مهم در هر ساختمانی، نما و ظاهر بیرونی آن است. به همین دلیل است که، اغلب معماران، در زمان طراحی و اجرای نما، علاوه بر زیبایی بصری و ظاهری نما، به کیفیت آن هم دقت می‌کنند. ما می‌خواهیم در این مقاله، در مورد یکی از اصلی ترین موضوعات در حوزه نمای ساختمان، یعنی انواع پیچ برای پیچ و رولپلاک نما ، توضیحات کامل را ارائه دهیم تا شما بتوانید اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب کنید.

رولپلاک
اگر بخواهیم در مورد رولپلاک توضیح بدهیم، باید بگویم که رولپلاک چیزی شبیه یک نوع بست است که به پیچ ها این اجازه را می‌دهد که سنگ نما را به دیوار متصل کنند و در آنجا نصب شود.
با استفاده از انواع پیچ برای پیچ و رولپلاک نما، می توانید در نمای ساختمان محکم کاری کنید. به این معنا که انواع سرامیک های نما و هر چیز دیگر را که به ظاهر ساختمان زیبایی می دهد را ، به آسانی در محل مورد نظر محکم کنید. همانطور که می دانید بیشتر نماهای ساختمان در معماری های ایرانی، از نماهای سنگی استفاده می کنند. به همین دلیل، استفاده از انواع پیچ برای پیچ و رولپلاک نما، در معماری ایرانی، مورد استقبال واقع شده است. در مورد انواع پیچ برای پیچ و رولپلاک نما، یکی از نکات مهم آن است که، همواره نمای سنگ، نسبت به دیگر نماها گران تر است و قیمت بالاتری دارد. اما به همان اندازه، هزینه نگهداری و مراقبت از آن نیز بالاتر است. از این رو باید همواره در نگهداری آنها، از بهترین ابزارها و روش‌ها استفاده کنیم. بهترین انتخاب برای نگهداری نماهای سنگی، بدون شک استفاده کردن از انواع پیچ برای پیچ و رولپلاک نما است.
یکی از مشاغلی که در زمینه انواع پیچ برای پیچ و رولپلاک نما فعالیت می‌کند، بندباز نمای ساختمان است.
رولپلاک ها عمدتاً به صورت متری و طبقاتی و بعضاً به صورت دانه ای هستند که قیمت سنگ نماهای دانه ای از بقیه متفاوت است. با استفاده از انواع پیچ برای پیچ و رولپلاک نما، سنگ های نمای ساختمان، مستحکم تر می شود. از این رو اگر مایل هستید که پیچ و رولپلاک دانه ای را برای سنگ نمای ساختمان خود قرار دهید، باید از بند باز نمای ساختمان که تجربه کافی در این زمینه را دارد، استفاده کنید. تا علاوه بر اینکه کیفیت و طول عمر سنگ نما دچار مشکل نشود، در هزینه ای که پرداخت می کنید نیز،  صرفه جویی کنید.

قیمت پیچ و رولپلاک  مصرفی در کار

اگر بخواهیم در مورد قیمت انواع پیچ برای پیچ و رولپلاک نما صحبت کنیم، باید بگوییم که قیمت آنها، بستگی به تعداد طبقات دارد. علاوه بر تعداد طبقات، دومین عامل کیفیت است. که مسلما هزینه و قیمت پیچ و رولپلاک ها با توجه به کیفیت، افزایش پیدا میکند. علاوه بر این موضوع، استفاده از این نوع سنگ های تراورتن، نیز می‌تواند در قیمت تاثیر بسزایی داشته باشد.
برای پیچ کردن نما در ساختمان ها، از یک ماده خمیری شکل و رقیق استفاده می‌شود. که این ماده منافذ و سوراخ های بتنی را پر میکند. سوالی که در اینجا مطرح می‌شود این است که چرا از داربست استفاده نمیشود؟ در صورت استفاده از داربست، بدون شک هزینه‌های جانبی بالایی را باید پرداخت کنید.  همانطور که مستحضر هستید، استفاده از داربست زمان بسیار زیادی را می برد و فضای زیادی را هم نیز اشغال می کند و از طرف دیگر برای استقرار آن باید در معابر عمومی و بعضاً در کنار خیابان ها، این کار را انجام داد که عمدتاً با مزاحمت در رفت و آمد عابران و وسایل نقلیه  همراه می شود.
اما با استفاده از افراد متخصص، می توان مراحل پیچ‌کردن را با استفاده از طناب و بدون نیاز به داربست، به خوبی انجام داد. دوباره تاکید می کنیم که در هنگام استفاده از انواع پیچ برای پیچ و رولپلاک نما، حتماً باید جنس سنگ ها، کیفیت و ضخامت و مواد سنگ را به خوبی مورد تحلیل قرار بدهید تا بتوانید بهترین و مناسب ترین انها را انتخاب کنید.

دلایل استفاده انواع پیچ برای پیچ و رولپلاک نما

هنگامی که به نمای ساختمان ها نگاه می کنید، شاید در ذهن شما این سوال پیش بیاید که، چرا سنگ های ساختمانی را به وسیله انواع پیچ برای پیچ و رولپلاک نما به دیوارهای ساختمان نصب می کنند؟ آیا استفاده از انواع پیچ برای پیچ و رولپلاک نما آسیبی به جنس سنگ و نما وارد نمی‌کند؟ آیا اگر از انواع پیچ برای پیچ و رولپلاک نما استفاده نشود، باعث بروز مشکلاتی در دیوارهای ساختمان خواهد شد؟
به طور خلاصه می‌توان گفت دلیل استفاده از پیچ ها و رولپلاک ها،  جلوگیری از ریزش سنگ نما بر اساس شل شدگی یا عوامل محیطی مختلفی است که ممکن است برای سنگ نما ایجاد شود. همانطور که میدانید عوامل طبیعی زیادی در افتادن سنگ نما موثرند. طوفان و زلزله عمدتاً باعث افتادن و سقوط سنگ نما می شود. بعضاً بارندگی های فصلی در زمستان و پاییز نیز باعث شل شدن سنگهای نما شده است.

انواع پیچ برای پیچ و رولپلاک نما که زیبایی ساختمان شما را دوچندان می کنند

همچنین عوامل شیمیایی بسیار زیادی هست که باعث می شود سنگ نما دچار مشکل شود و احتمال سقوط آن روی افراد  نزدیک به ساختمان، زیاد شود. ترک و جدا شدگی در سنگ نما از جمله نتایجی است که عوامل شیمیایی   ایجاد می کنند. عواملی مانند انجماد و یا گرما  از جمله عوامل محیطی هستند که تاثیر خود را دارند. حال اگر شما در نمای ساختمان خود از سنگ های بزرگتر و سنگین تر نیز استفاده کنید، این خطرات به مراتب بیشتر خواهد شد. چرا که اگر یکی از این سنگها سقوط کند، امنیت جانی افرادی که نزدیک ساختمان در رفت و آمد هستند نیز، به خطر خواهد  افتاد. پس بهتر است که با استفاده از پیچ و رولپلاک، سنگ های نما را تا آنجا که ممکن است به دیوارهای ساختمان محکم کنید تا علاوه بر اینکه امنیت را به اندازه کافی تامین کرده اید، زیبایی ظاهری و بصری ساختمان را دو چندان کنید.

 

سایز پیچ برای پیچ کردن نما

برای اینکه سنگ نما را به خوبی مستحکم کنید، نیاز است که از پیچ ها در اندازه های مختلف استفاده کنید. طول و قطر هر پیچ،  در واقع به قطر سنگ و ملات پشت آن بستگی دارد. مثلاً برای سنگ‌هایی که قطر یک و نیم سانتی متر دارند، پیچ ۶ سانتیمتر توصیه می‌شود. برای سنگ هایی با ضخامت ۲.۵ تا ۳ سانتیمتر، پیچ با قطر ۸ سانتی متر مناسب تر است. اگر شما در فضای بیرونی و نمای بصری خارج ساختمان از سنگ نما  استفاده می کنید( که در معرض هوای آزاد نیز هست) بهترین کار استفاده کردن از پیچ های گالوانیزه است که در برابر شرایط مختلف جوی نیز مقاوم و مستحکم هستند.
به هر اندازه که سایز پیچ بزرگتر باشد، سایز مته نیز جهت سوراخکاری باید بالاتر برود. به عنوان یک پیش‌فرض کلی، همواره باید طول پیچ، برابر با ضخامت سنگ به علاوه ملات پشت سنگ باشد. اندازه رولپلاک  هم  به ضخامت ملات سنگ بستگی دارد. اگر بخواهیم مثال بزنیم می توانیم بگوییم برای یک پیچ ۶ سانتی متر با ضخامت ۵ میلیمتر، مته ۷ بسیار مناسب است.

انواع پیچ برای پیچ و رولپلاک نما که زیبایی ساختمان شما را دوچندان می کنند

 

انواع پیچ برای پیچ و رولپلاک نما

انواع رولپلاک به  ۶ قسمت عمده تقسیم می شود.
رولپلاک های ساده که عمدتاً پلاستیکی، بدون شاخه و لبه هستند.
رول  پلاکهای لبه دار که آنها  هم از جنس پلاستیک هستند.
رولپلاک های شاخک دار که نمونه دیگری از  رولپلاک های پلاستیکی هستند که دارای شاخک در طرح  خود هستند.
رولپلاک های لبه دار شاخک دار که در واقع ترکیبی از مدل های قبلی هستند.
رولپلاک های پروانه ای که به شکل پروانه ساخته شده اند.
مولتی پپلاک ها هم  از جنس ۳ پلاستیکی هستند و بعد از نصب، لبه‌هایی دارند که باز می شود.
البته رولپلاک ها را می‌توان بر اساس جنسی که دارند به سه گروه  رولپلاک مسی، رولپلاک آهنی و رولپلاک آلومینیومی تقسیم‌بندی کرد. هر کدام از آنها برای ساختمان خاصیت مجزایی را  ایجاد میکند.

 

جنس پیچ برای پیچ و رولپلاک نما

در مورد انواع پیچ ها می توان گفت  ۳ نوع اصلی دارند.
پیچ هایی که روکش کروم دارند  و جنسشان آهن است.
پیچ های گالوانیزه که بهترین پیچ های موجود در بازار هستند البته این پیچ ها به اندازه کافی نیز گران هستند.
پیچ های استیل که آنها هم برای نمای ساختمان استفاده می شود.

پیچ و رولپلاک

پیچ و رولپلاک مصرفی در جهان استوار

یکی از سنگ‌های بسیار کاربردی که به عنوان سنگ نما در ساختمان استفاده می شود، سنگ مرمریت است. که برای مقاوم سازی آن باید از دریل های دیمردار استفاده کرد و از مته های چهار الماسه برای سوراخکاری بهره برداری کرد. از آنجایی که سطح این سنگها، صیقلی و بسیار براق است، در هنگام سوراخکاری شاهد کندگی ۱ تا ۲ سانتی متری  بر روی این سنگ ها هستیم. البته می‌توان با استفاده از ابزارهای مختلف، این مشکل را برطرف کرد، برخی از افراد باتجربه، توصیه می کنند که با استفاده از بتونه مناسب که همرنگ سنگ نیز باشد،  می توان این مشکل را حل کرد. استفاده از سنگ مرمریت، علاوه بر اینکه در نمای بیرونی ساختمان استفاده می شود، در در فضاهای داخلی مانند راه پله ها نیز مورد استفاده قرار می گیرد. برخی از افراد تصور می کنند، که هرچه پیچ در یک سنگ بیشتر باشد، سنگ محکم تر می شود. اما باید بگویم که این تفکر بسیار اشتباه است. چرا که هرچه تعداد پیچ ها بیشتر باشد، سوراخکاری سنگ توسط دریل نیز  بیشتر خواهد بود. به همین دلیل ممکن است که سنگ به ضعیف شود و  در نتیجه، باعث سقوط شود. به همین خاطر باید تعداد سوراخ کاری ها و فاصله بین هر کدام از آنها به صورت استاندارد باشد. مثلاً به عنوان پیش فرض، در سنگهای با ارزش ۴۰ سانتی‌متر و طول بیش از ۱ متر، توصیه می کنند فاصله هر پیچ، حدود ۵۰ سانتی متر باشد. سنگهایی که عرض کمتری نیز دارند، باید، این تناسب رعایت شود.