راپل کار در کرج

در دنیای امروز با پیشرفت و گسترش شهرها، وسعت و دامنه ی ساختمان سازی آن هم با طبقات و ارتفاع زیاد آنقدر بالا گرفته که به ناچار برای انجام عملیات خدمات نمای مختلف در هر یک از این بناها استفاده از طناب محکم به شیوه ی راپل کار ، بدون استفاده از داربست در دستور کار قرار خواهد گرفت.

راپل کاری حرفه ای تخصصی می باشد که از عهده ی هر فرد عادی بر نخواهد آمد و تنها افرادی که با گذراندن دوره های آموزشی کوتاه مدت در این زمینه مهارت و تجربه ای ویژه کسب نمودند قادر خواهند بود از ارتفاعات مختلف ساختمانی بدون استفاده از داربست بالا روند. در کشورهای مختلف از جمله ایران ،راپل نوعی شغل جدید با حقوق و مزایای بالا برای کارگر متخصص به شمار می رود. به طوری که جوانان بسیاری آن را به عنوان شغل پر در آمد برای خود تلقی می نمایند.

راپل کاری شهامت و جرات می خواهد و تنها افرادی در کار خود موفق خواهند شد که از خود شهامت و جرات لازم را داشته باشند. هیجانی که راپل کاری دارد باعث شده افراد بسیاری را به سمت خود بکشاند. و به عنوان شغل پر هیجان و پر طرفدار شهرت ویژه ای پیدا نماید.در ادامه ی مطالب در زمینه ی راپل کاری در کرج به بررسی بیشتری خواهیم پرداخت.

 

 

مزیت راپل کاری در کرج

راپل کار فردی توانمند است که در بین زمین و آسمان به صورت معلق آویز می باشد و به کمک پاها و استفاده از شل کردن طناب به سمت پایین کار را در ارتفاع انجام می دهد. این فرد با استفاده از طناب ،با سرعت قابل ملاحظه با کیفیت بالا، امنیت کاری زیاد و اطمینان لازم کار را انجام می دهد. هزینه ی استفاده از راپل بسیار مقرون به صرفه تر از داربست می باشد.

زمانی که از راپل استفاده می شود هیچ گونه آسیبی به نمای ساختمان وارد نمی شود.با استفاده از راپل عمل دسترسی به سایر بخش های نمای ساختمان آسان تر انجام می شود. حتی امکان دسترسی به دورترین نقاط به کمک راپل امکان پذیر می باشد.راپل کاری در شهرهای بزرگ تر مانند کرج کاربرد بیشتری پیدا نموده است .به طوری که اگر گشتی در شهر کرج بزنید می توانید افرادی را ببینید که به کمک طناب محکم از نمای ساختمان های مرتفع آویزان هستند این ها همان راپل کاران ماهر هستند. افرادی که حرفه ی راپل کاری در کرج را فرا گرفتند پس از مدتی به استخدام شرکتهای معتبر خدمات نمای ساختمان در می آیند.

این افراد با توجه به میزان علاقه ای که به راپل کاری دارند خدمات ارزشمندی را به جامعه تحویل خواهند داد.

 

راپل کار

دسترسی به ارتفاع با طناب بدون داربست

نکات ویژه درباره ی استفاده از طناب راپل چیست؟

توجه کنید فردی که کار راپل را در ارتفاع یک ساختمان چند طبقه یا برج آغاز می کند باید قادر باشد اضافات طناب در مقصد را حلقه کند تا زیر پا لگد مال نگردد.

READ  ریزش سنگ نما برای سازنده ساختمان مسیولیتش تا چند سال است؟

2_بهتر است راپل کار در انتخاب طناب برای راپل کاری دقت نماید و از طناب های زخمی و مشکوک به هیچ عنوان استفاده نکند .زیرا استفاده از این گونه طنابها پیامدهای ناگواری به وجود خواهد آورد.
3_نکته قابل توجه اینجاست که طناب پس از اجرای هر عملیات راپل کاری حتما باید با آب شیرین مورد شست و شو قرار گیرد.

 

چه نوع خدماتی توسط راپل کار در کرج اجرا می گردد؟

امروزه بیشتر خدمات نمای ساختمانی به کمک راپل کار با تجربه صورت می گیرد. زیرا دیگر قیمت و هزینه هایی که برای نصب داربست داده می شد حذف می گردد.

راپل برای عملیات پیچ و رولپلاک سنگ نما در کرج

همه ی خدمات پیچ و رولپلاک (مقاوم سازی سنگ نما )در جایگاه خودش بدون استفاده از داربست و با راپل در کرج قابل اجرا می باشد.

نکته اینجاست که اگر نمایی نیاز به نصب داربست داشته باشد شرکتهای معتبر خدمات نما، نیروهایی کارآمد را برای این امر به محل گزارش شده اعزام می کند .

البته توجه به این قضیه بسیار مهم است که استفاده از داربست به زمان و انرژی بیشتری نیاز دارد ،کارها به کندی پیش می رود و از کیفیت پایین تری به نسبت راپل برخوردار می باشد و کارگران با کوچکترین اشتباهی حادثه ای دلخراش را منجر خواهند شد که قابل جبران نخواهد بود(سقوط کارگر از داربست که منجر به فوتش خواهد شد). گاهی اوقات بر اثر تغییرات مختلف محیطی منجر به انبساط یا انقباض شدید سنگ خواهیم شد.

این عوامل نفوذ آب باران، برف، طوفان، زلزله، سرما و گرمای شدید و ..به درون سنگ نما خواهند بود که باعث ریزش و پرتاب سنگ به پایین ارتفاعات ساختمان خواهد شد که نتیجه ی این ریزش به وجود آمدن خسارت مالی و جانی برای افراد پایین ارتفاع خواهد بود. اما راپل کار با مهارت بالایی که دارد کار محکم و سفت کاری سنگهای نما را برای جلوگیری از سقوط به پایین ارتفاع را انجام خواهد داد .نکته اینجاست : راپل کاری از عهده ی هر کارگر عادی بر نخواهد آمد لازمه ی انجام این اعمال دانش و تجربه ی بالا با آموزش کوتاه مدت کار در ارتفاع با طناب ،آشنایی با لوازم و تجهیزات استاندارد راپل کاری و قوانین و ضوابط مربوط به این حرفه ی مهم و حساس می باشد.

 

 

هزینه و قیمت راپل کار در کرج به چه صورت می باشد؟

برای به دست آوردن هزینه و قیمت تمام شده ی هر یک از انواع خدمات مختلف در ارتفاعات کرج با ارسال عکس و تصاویر مختلف از نمای مختلف ساختمانی، برای کار راپل کاری می توان در اسرع وقت اقدام نمود. امروزه با گسترش شهرهای مختلف کشور، حرفه ی راپل کاری افزایش یافته است. به علت افزایش تنوع در ساخت و ساز و ساخت ساختمان های بلند و مرتفع کار عملیاتی نمای ساختمان به وسیله ی داربست به علت عدم دسترسی به نقاط دورتر کمرنگ و به جای آن استفاده از طناب، بدون داربست جایگزین شده است. افرادی که به دنبال جستجو برای پیدا کردن شرکتهای راپل هستند تنها با یک جستجو در گوگل نام بهترین شرکتهای راپل را پیدا خواهند نمود.

READ  پیچ و رولپلاک نمای ساختمان با طناب بدون داربست جهان استوار

آموزش راپل کار در کرج به چه صورت می باشد؟

آموزش و تربیت فرد راپل کار در کرج طی 1 تا 2 هفته ای خواهد بود. این آموزش به صورت عملی می باشد. در ضمن شرکتهای معتبر خدمات نما در کرج برای تعلیم و تربیت راپل کار هزینه ای جزیی را از راپل کار دریافت می کنند و همه ی آموزش ها ی کار در ارتفاع به کمک طناب، بدون داربست در کوتاهترین زمان ممکن و با سرعت قابل ملاحظه ای انجام می شود. قوانین و ضوابط مربوط به بکارگیری لوازم و تجهیزات استاندارد کار در ارتفاع توسط راپل کار مورد مطالعه قرار می گیرد و این فرد خیلی سریع پس از گزینش و تایید صلاحیت روحی ،جسمانی وارد بازار کار خواهد شد.

بازسازی نمابه کمک راپل کار در کرج

راپل کار در کرج با توجه به میزان انعطاف و مهارتی که در زمینه ی در دست گرفتن طناب دارد با حرکات عنکبوتی خود از ارتفاعات ساختمان هایی که در اثر گذشت زمان ریزش پیدا نمودند بالا می رود و هر کجا از بنا که دچار خرابی و ریزش شده را بازسازی و به شکل اولیه ی نما بازسازی و ترمیم می نمایند. البته کلیه ی تجهیزات که این گروه در دست دارند استاندارد و شرکت معتبر خدمات نما در اختیارشان قرار می دهد.

 

 

انجام تعمیرات مختلف نما به کمک راپل کار در کرج

برای کار تعمیرات نمای ساختمانی راپل کار باید از وسایل و ابزار استاندارد استفاده نماید و اگر غیر از این موارد باشد راپل کار دچار سقوط و مرگ ناگهانی و پرتاب از ارتفاع ساختمانی خواهد شد.
نماشویی (شست و شوی نمای ساختمان در کرج )

یکی از مواردی که در تمیزی و زیبایی هر نمایی دارای اهمیت فراوان است شست و شوی نما به کمک دستگاه واترجت پر فشار آب می باشد که البته این کار به علت حرکاتی که راپل کار برای شست و شوی نما خواهد داشت با استفاده از داربست صورت نمی گیرد و برای اجرای این حرکات فقط باید از راپل کار با طناب محکم کمک گرفت و جرکات به شکل بالا و پایین در بخش ساختمانی انجام پذیرد. امروزه به علت پیشرفتهای روز افزون در زمینه های مختلف تکنولوژی استفاده از مواد نانو برای محافظت و ماندگاری هر چه بیشتر سطوح نمای ساختمانی از لکه و آلودگی پیشنهاد می گردد.

نصب بنر و تابلوی تبلیغاتی با راپل در کرج

برای نصب بنر، تهویه، کولر، تابلوی تبلیغاتی در بخش های مختلف ساختمانی نصب داربست به هیچ عنوان پیشنهاد نمی شود زیرا مقرون به صرفه نیست و برای نصب داربست باید اجازه از همسایگان مجاور گرفته شود. به علت نصب بنر و تابلو در بالاترین نقاط تنها از راپل می توان استفاده نمود.که هزینه و زمان کمتری خواهد داشت و کار با سرعت بیشتری انجام می شود.

READ  پیچ و رولپلاک سنگ نما با طناب به روش راپل

 

 

نقاشی نما با راپل در کرج

رنگ آمیزی و نقاشی نما به کمک ابزار و تجهیزات استاندارد باعث زیباتر شدن و نمیزی سطوح نمای ساختمانی خواهد شد. در اصل یکی دیگر از خدمات مهم راپل کاری رنگ آمیزی نما برای زیباتر جلوه دادن ساختمان می گردد. بناهای قدیمی هم با رنگ آمیزی های مختلف توسط راپل کار شکل زیبایی خود را حفظ خواهند نمود.

آب بندی نما در کرج

اگر عملیات آببندی نما اصولی انجام نشود و یا در زمان ساخت بنا از مصالح نامرغوب استفاده شود در نتیجه باعث می شود آب و یا رطوبت پس از مدتی به راحتی وارد ساختمان شود که پیامد ورود آب به درون ساختمان ایجاد خسارت های مالی را به همراه خواهد داشت. پس از اتمام ساخت بنا باید عملیات آب بندی نما انجام شود که این کار برای جلوگیری از نفوذ آب و ریزش سنگ نما از ارتفاع خواهد بود. راپل کار با دانشی که درباره ی بند کشی و آببندی نما دارد کار را به راحتی با آویزان شدن در ارتفاعات انجام می دهد. زمان ریزش باران و برف آب به پشت سنگ جمع می شود و باعث شل شدن سنگها در بخش نما می گردد که این باعث ریزش و پرتاب سنگ از ارتفاعات خواهد شد.

 

 

مهم ترین ابزار و تجهیزات راپل کار چیست؟

طناب کار برای راپل کار از مهم ترین ابزار و در اولویت قرار خواهد گرفت. طناب راپل باید طوری آماده شود که قدرت تحمل راپل کار را در بدترین شرایط ممکن داشته باشد. طناب راپل نباید پارگی و سوختگی داشته باشد. ابزار هارنس برای نشستن راپل کار باید طوری محیا شود که راپل کار با نشستن بر روی آن کار را به راحتی انجام دهد. اما یکی دیگر از ابزارهای مهم که برای کار در ارتفاعات توسط راپل کار مورد استفاده قرار می گیرد چکش است. از این ابزار برای فرو کردن میخ ها و ضربه به آنها داخل دیوار استفاده می گردد.

 

جمع بندی

 

امروزه حرفه ی راپل کاری یکی از محبوب ترین مشاغل بین جوانان کشور محسوب می شود. به دلیل هیجانات بسیار بالایی که این شغل دارد. افراد زیادی برای استخدام راپل کاری وارد شرکتهای معتبر خدمات نما می شوند. اما هر کارگری از عهده ی این حرفه بر نخواهد آمد و تنها افرادی که شیفته ی کار در ارتفاع هستند و شور و هیجان بالا رفتن از ارتفاعات را دارند به این حوزه وارد می شوند. راپل کاری نوعی حرفه ی نوین می باشد که در چند سال اخیر در بین افراد مورد تو جه خاصی قرار گرفته است. فرد راپل کار در طی دوره ی راپل کاری با همه ی قوانین مربوط به کار در ارتفاع و استفاده از وسایل این حرفه آشنایت کامل پیدا می نماید. امروزه در آمد حاصل از راپل به نسبت دیگر مشاغل قابل چشمگیر می باشد.