در این مطلب قصد داریم در رابطه با نمای ساختمان و به خصوص مجری پیچ و رولپلاک نما و اثرات استفاده از این ها در نمای ساختمان و سایر شرایط مربوط به آن صحبت کنیم. اغلب افراد وقتی در خیابان ها قدم می زنند توجهشان به محیط اطراف جلب می شود و دوست دارند با دقت به محیط نگاه کنند. معمولا اولین چیزی که هنگام قدم زدن در خیابان توجه انسان ها را به سمت خود معطوف می کند نمای خارجی خانه ها و ساختمان ها هستند. با نگاه کردن به هر خانه در ابتدا انسان سعی می کند تصویری از فضای داخل خانه را در ذهنش بسازد و پس از آن به فضای خارجی آن خانه دقت می کند.

نمای ساختمان و اهمیت مجری پیچ و رولپلاک نما

ظاهربین بودن یکی از خصوصیات انسان هاست آنها وقتی فردی را می بینند که در مورد او شناخت خاصی ندارند در نگاه اول به ظاهرش نگاه می کنند این مصداق در نگاه کردن به خانه ها و آپارتمان ها نیز صدق می کند. یعنی ما در ابتدا وقتی نمای بیرونی یا ظاهر یک خانه را می بینیم اگر از آن خوشمان بیاید دیدگاه و نظرمان در رابطه با داخل ساختمان تغییر می کند و مثبت می شود. پس در یک آپارتمان یا خانه اولین چیزی که به چشم می آید و مورد توجه قرار می گیرد نمای آن است اگر شخص سازنده به نمای خارجی اهمیت بدهد و برای ساختن آن مواد و متریال خوب و باکیفیت استفاده کند علاوه بر این که از نظر بصری بیننده و شخصی که قصد خرید یا اجاره ی آپارتمان را دارد جذب می کند با مواد خوبی که به کار برده طول عمر نمای ساختمان را بالا می برد.
وقتی مهندسی که خانه را می سازد تصمیم می گیرد به دلیل طول عمر بالا زیبایی ظاهری و برخی فاکتورهای دیگر برای نمای ساختمان از سنگ استفاده کند باید این موضوع را مدنظر قرار دهد که حتی سنگ به کار رفته در نمای ساختمان نیز ممکن است به مرور زمان و به خاطر شرایط آب و هوایی و علت های دیگر دچار فرسایش و یا لق شدن یا آسیب های دیگری بشود. اما جای نگرانی نیست زیرا برای این موضوع نیز راه حلی پیدا شده است و راه حل آن کمک گرفتن از افراد ماهر مجری پیچ و رولپلاک نما است.

تاثیر مجری پیچ و رولپلاک نما بر کیفیت کار

وقتی شما قصد خرید یا اجاره ی یک آپارتمان را دارید در نگاه اول و قبل از وارد شدن به ساختمان نمای خارجی و ظاهر آن را می بینید و مطمئنا نمای ساختمان در جلب نظر شما تاثیر گذار است. بسیاری از ساختمان سازان سنگ را برای نما انتخاب می کنند اما به مرور زمان سنگ نیز دچار مشکلاتی می شود که این مشکلات در هنگام سرمای هوا و ورود به فصل زمستان افزایش پیدا می کنند و ممکن است سنگ های به کار رفته در نمای ساختمان بر اثر این عوامل با خطر لق شدن،ریزش و افتادن مواجه شوند و اگر به موقع پیگیر این مسئله نباشیم ممکن است افتادن سنگ ها نمای بسیار زشت و چشم آزاری را ایجاد کنند و علاوه بر آن از نظر ایمنی نیز اگر دیر به این موضوع رسیدگی کنیم ممکن است خدایی نکرده خطر افتادن سنگ بر روی انسان هایی که از آن منطقه عبور می کنند را به دنبال داشته باشد و صدمه ی جبران ناپذیری به شخصی وارد شود پس برای رفع این مشکل به دنبال استفاده از پیچ و رولپلاک در نمای خارجی ساختمان می رویم. وقتی در نمای خارجی ساختمان از پیچ و رولپلاک استفاده می کنیم از لق شدن سنگ ها و تخریب نمای ساختمان جلوگیری می کنیم. در تهیه ی این موارد باید علاوه بر نکته ی سرمای هوا و عوامل دیگر آتش سوزی و گرمای هوا و اثرات آن بر روی نما را نیز در نظر بگیریم و از موادی استفاده کنیم که در برابر آتش مقاوم و یا اصطلاحا ضد آتش گرفتن باشند. و همچنین در بعضی از شهرها موقعیت آب و هوایی نشان می دهد که آن شهر دارای رطوبت و شرجی است در این شرایط باید برای نمای ساختمان از پیچ و رولپلاکی استفاده شود که در برابر رطوبت هوا مقاومت لازم را داشته باشد.

مزایای استفاده از مجری پیچ و رولپلاک نما

اولین مزیتی که در این کار وجود دارد این هست که شما برای این کار باید از یک تیم قوی در زمینه ی اجرای پیچ و رولپلاک نما استفاده کنید تا اطمینان خاطر داشته باشید که کار به درستی انجام می گیرد و اصطلاحا باید کار را به مجری کاردان بسپارید.
مزیت بعدی که در مورد مجری پیچ و رولپلاک نما وجود دارد این هست که شما از بابت افتادن یا شل شدن سنگ های به کار رفته در نمای ساختمان اطمینان خاطر پیدا می کنید و دیگر نیازی نیست نگران افتادن سنگ ها یا تخریب آنها باشید.
مزیت بعدی که در مورد مجری پیچ و رولپلاک نما وجود دارد این هست که بسته به تعداد طبقات ساختمان، نوع سنگ به کار رفته در نمای ساختمان و برخی عوامل دیگر تیم مجری که قصد دارد با استفاده از پیچ و رولپلاک باعث استحکام نمای ساختمان شود به اندازه ی مناسب از پیچ استفاده می کند به کار بردن میزان مناسبی از پیچ ها باعث می شود در نگاه اول نمای خارجی ساختمان زشت و شلوغ و پر از پیچ به نظر برسد و زیبایی خود را در حین استحکام حفظ کند. زیرا اگر زیاد از حد از پیچ استفاده شود باعث میشود سنگ های به کار رفته در نمای ساختمان به مرور آسیب ببینند و خراب شوند.
مزیت بعدی که در این کار وجود دارد این هست که تیم ماهر مجری این کار با توجه به تجربه ای که دارد از پیچ هایی با اندازه ی مناسب استفاده می کند زیرا رعایت کردن این اصل یعنی به کار گیری پیچ با اندازه ی درست باعث می شود سنگ های به کار رفته در نمای ساختمان عمر بیشتری داشته باشند اگر از پیچ با اندازه ی مناسب استفاده نشود نتیجه ی آن آسیب دیدن قسمت پشت سنگ های به کار رفته در نمای ساختمان خواهد بود.
مزیت دیگری که در مورد مجری پیچ و رولپلاک نما وجود دارد این است که می توانیم روی هر سنگی که برای نمای ساختمان استفاده می شود پیچ و رولپلاک کردن نما را انجام دهیم و این بحث پیش نمی آید که برای سنگ های قدیمی یا سنگ هایی که جدید هستند انجام این کار ممکن یا غیر ممکن است؟ به راحتی می توان این کار را انجام داد و از مشاهده ی نتیجه ی آن که موجب استحکام میشود لذت برد.

انواع پیچ جهت استفاده ی مجری پیچ و رولپلاک نما

دسته بندی انواع پیچ های که برای استحکام سنگ های به کار رفته در نمای ساختمان استفاده می شوند از نظر جنس آنها صورت می گیرد و یک مدل از این پیچ ها از جنس استیل ساخته شده اند و به همین دلیل برای استفاده از پیچ هایی با جنس استیل جهت استحکام سنگ های نما باید هزینه ی بیشتری پرداخته شود ولی جای نگرانی نیست زیرا شما در قبال هزینه ای که پرداخت می کنید از کیفیت خوب بهره مند می شوید و این نوع پیچ به دلیل هزینه ای که دارد معمولا کمتر از بقیه در نمای ساختمان استفاده می شود. پیشنهاد می شود از پیچ هایی با جنس استیل در شهرهایی که آب و هوای شرجی و رطوبت زیادی دارند استفاده شود زیرا جنس عالی این پیچ ها در شرایط رطوبت هوا آسیب نمی بیند.
مدل دیگری از پیچ های به کار رفته در نمای ساختمان وجود دارد که از جنس فولاد هستند و به دلیل این که در این پیچ ها فولاد با کیفیت عالی و تراز اول به کار رفته است نام آنها را فولادی گذاشته اند. این پیچ ها در مقایسه با پیچ هایی که از جنس استیل ساخته شده اند از لحاظ هزینه نیاز به هزینه ی کمتری دارند و همین هزینه ی اندک پیچ هایی که در آنها فولاد باکیفیت به کار رفته است باعث شده تا در نمای ساختمان های زیادی استفاده شوند چون علاوه بر کاهش هزینه کاهش کیفیت اتفاق نیفتاده این پیچ ها دارای هزینه ای مناسب و کیفیت خوبی هستند تا مورد استفاده ی بسیاری از مجری پیچ و رولپلاک نما قرار بگیرند و رضایت آنها را به دست بیاورند.
هنگامی که مجری می خواهد به صورت عملی کار را شروع کند باید حتما به محیط اطراف توجه کافی داشته باشد و علاوه بر آن باید امنیت لازم را برای رفت و آمد اشخاصی که پیاده هستند از جلوی ساختمان برقرار کند برای برقراری امنیت افرادی که به صورت پیاده در حال رفت و آمد در محدوده ی ساختمان موردنظر هستند بهتر است مجری پیچ و رولپلاک نما مسیر رفت و آمد افراد را با استفاده از نواری که رنگ مشخصی دارد و اغلب برای بستن مسیر تردد به کار میرود مسدود کند و جهت اطمینان از این که انسان های بزرگ یا حتی بچه های کوچک تر از آن محیط دور باشند بهتر است یک شخص را برای توجه به این نکته و حفظ جان و سلامتی عابرین پیاده در قسمت پایین ساختمان بگذاریم تا مدیریت این کار را به عهده بگیرد.