ریزش سنگ نما – مسئولیت سازنده ساختمان چند سال است

 

مسئولیت ریزش سنگ نما ساختمان با چه کسی است؟

ریزش سنگ نما : انسان همیشه در طول زندگی خود به دنبال زیبایی بوده است . سنگ نما باعث زیبایی ساختمان میشود.این ذات زیبایی پسندی انسان او را به سمت ایجاد محیط هایی زیبا و همچنین ساختمان های با نما و جلوه ای خاص و زیبا هدایت کرده است. امروزه در همه ی جهان ساختمان سازی یکی از مسائل مهم به شمار می رود نمای ساختمان اهمیت ویژه ای دارد. استفاده از سنگ نما در نمای ساختمان باعث زیبایی ساختمان می شود اما اگر زمانی این نما بریزد چه می شود؟ مسئولیت ریزش سنگ نما ساختمان با چه کسی است؟  چه کسی پاسخگو است ؟ مسئولیت سازنده ساختمان چند سال است ؟ پاسخ این سوالات بسیار مهم است و نیاز است که هر سازنده و مالک ساختمانی آن را بداند با ما در این متن همراه باشید تا جواب های این سوالات را بدانید.

۰۹۱۲۹۴۸۶۸۵۲

 

مسئولیت ریزش سنگ نما با کیست ؟

همان گونه که در بالا گفتیم نما ساختمان اهمیت بسیاری دارد.  سازندگان باید از متریال عالی و با کیفیت در سنگ نمای ساختمان استفاده نمایند تا خراب نشود و بر سر افرادی که در حال رفت و آمد هستند نریزد و خسارات سنگینی را به بار نیاورد. نمای خارجی ساختمان به صورت مستقیم با باران و باد و زلزله و ضربه های سهمگین در ارتباط است به همین علت است که از سازندگان خواسته می شود از متریال باکیفیت استفاده نمایند. دلایلی که باعث می شود سازندگان در ساختمان سازی خود از سنگ نما استفاده نمایند وجود معادن بسیار سنگ و سلیقه ای شدن مردم و کارفرمایان است.
مسئولیت ریزش سنگ نما ساختمان بر عهده ی چه کسی است؟ این یکی از سوالاتی است که بسیار پرسیده می شود و اهمیت دارد چرا که در سال های اخیر ریزش نمای ساختمان ها بیشتر شده است.
مسئولیت ریزش سنگ نما ساختمان بر عهده سازنده است تا ۵ سال چرا؟ چون این امکان وجود دارد که کم کاری و استفاده از نیروی کار غیر متخصص باعث این اتفاق شده باشد. بعد از آن بر عهده ی مدیر ساختمان است و مقصر شناخته می شود.

چه چیزهایی باعث ریزش سنگ نما ی ساختمان می شود

 

ریزش سنگ نما

مسئولیت ریزش سنگ نما ساختمان

 

دلایل بسیاری وجود دارد که باعث ریزش سنگ نما ساختمان می شود که ما در اینجا آن ها را برای شما بیان می کنیم.
۱) ساختمان سازان متقلب به منظور کاهش هزینه ها در ساخت روی به خرید متریال بی کیفیت می آورند و بی توجه ی به گزارش مهندس ناظر
۲) نبودن و نظارت نکردن مهندس ناظر بر روی کار و اعلام نکردن تخلفاتی که سازنده در حال ساخت ساختمان انجام می دهد.
۳) بکارگیری کارگرانی که تخصصی ندارند
۴) نبودن یک متخصص با تجربه
۵) افزایش هزینه ها در صورت انجام دادن نادرست اسکوپ زدن که باعث افزایش زمان کار نیز می شود
۶) جوابگو نبودن ساختمان سازان و سازندگان در نوع کاری که در حال انجام هستند.
چه کسی هزینه ی ریزش سنگ نما را باید بر عهده بگیرد؟
همانطور که گفتیم مسئولیت ریزش سنگ نما بر عهده سازنده و بعد از آن بر عهده ی مدیر ساختمان است. در هر ساختمانی هزینه ای که برای نما داخلی ساختمان باشد بر عهده ی هیئت مدیره ساختمان قرار دارد.
سوالی که در اینجا پیش می آید این است که هزینه ی ریزش نمای بیرونی ساختمان را چه کسی باید پرداخت نماید؟
همان گونه که میدانید تراس و نمای بیرونی ساختمان نیز جزو مشاعات است و در تعمیر و پرداخت هزینه ی همه ی واحد های ساختمان موظف هستند پرداخت نمایند. اما اگر در اسناد مالکان واحد ها متراژ تراس ساختمان ها لحاظ شده باشد دیگر جزو مشاعات حساب نمی شود و هر گونه خرابی و مشکلی برعهده ی خود مالک واحد می باشد و همچنین اگر بخشی از ساختمان فقط برای یک واحد باشد نیز بر عهده ی مالک آن واحد است و دیگر همه ی واحد ها نباید چیزی به عنوان هزینه ی تعمیر پرداخت نمایند.

READ  پیچ و رولپلاک سنگ و سرامیک درحیاط خلوت-پاگرد-نورگیر

 

مسئولیت ریزش سنگ نما ساختمان و خسارت

 

 

همه ی ساختمان ها مدیر دارد که مسئولیت ایمنی و حفاظت ساختمان را بر عهده دارد و در صورت هر گونه اتفاق برای افراد و اتومبیل های موجود باید جوابگو باشد. ولی در صورتی که ساختمان مورد نظر مدیری نداشته باشد همه ی ساکنان ساختمان موظف به پرداخت هزینه های ناشی از ریزش سنگ نما بر روی افراد و اتومبیل ها را دارند. در پروژه های که در حال ساخت قرار دارند مسئولیت ریزش سنگ نما بر عهده ی سازنده است که هزینه ها را پرداخت نماید.

دلایل ریزش سنگ نما

به علت بروز عواملی بسیاری چون فرسوده شدن و قدیمی شدن ساختمان و نشست ساختمان و نوسازی نمای داخلی و عوامل طبیعی چون: زلزله و باران و سیل و طوفان های سهمگین و نبودن متریال کافی پشت سنگ نما باعث ایجاد ریزش نما شده و در محل هایی نیز باعث شل شدن سنگ ها می شود. ریزش سنگ نما ساختمان باعث ایجاد نمایی زشت شده و همچنین باعث ایجاد خطرهای بسیاری می شود از جمله خسارت های جانی و همچنین هزینه های بسیاری که در پی خواهد داشت.
نقاطی که احتمال ریزش سنگ نما وجود دارد
۱)قسمت درب پارکینگ ساختمان
۲) قسمت بالایی در اصلی ساختمان
۳)نمای تراس ها و برآمدگی های موجود
۴)بخش های مهار نشده ی پشت بام و پنجره های ساختمان
عواملی که از ریزش سنگ نمای ساختمان جلوگیری می نماید
۱) ضد آب نمودن سنگ نما و آب بندی کردن نما با مواد نانو
۲) اجرای عمل بند کشی برای جلوگیری از ورود آب به داخل سنگ نما
۳) انجام پیچ و رولپلاک نما برای تمامی سنگ نمای ساختمان چرا که معمولا سنگ نما ها را با چسب متصل می نمایند و ممکن است به مرور زمان ریزش داشته باشد با این کار نما ساختمان بسیار محکم می شود و از هزینه و خسارات بسیاری جلوگیری می نماید.

چگونه از ریزش سنگ نما ساختمان جلوگیری نماییم

در قسمت بالا سه نوع از روش های جلوگیری را برایتان به صورت خلاصه نام بردیم. در این بخش می خواهیم آنها را به صورت کامل برای شما توضیح دهیم.
قطعا شما برای جلوگیری از ریزش و ریختن نمای ساختمان به سمت پایین باید تمامی نکات ایمنی را رعایت کرده و ساختمان را به صورت محکم و ایمن بسازید . به گونه ای که بعدا شاهد ریختن و سقوط سنگ نما ها بر روی سر مردم و بر روی اتومبیل های موجود نباشید.
امروزه بسیار از این موارد مشاهده می شود که نمای ساختمان شروع به سقوط کرده است و باعث ایجاد خسارات بسیاری برای مردم به صورت مالی و جانی شده است.

READ  راپل کار نما در کرج بدون نیاز به داربست با طناب صخره نوردی

این مورد در سال های اخیر بسیار افزایش پیدا کرده است. این نوع از ساختمان ها با متریال با کیفیت بسیار پایین ساخته می شوند که در سال های بعد باعث ریزش می شود و خسارات بسیاری را دربر خواهد داشت. برای این که بتوان از سقوط سنگ نما ساختمان جلوگیری کرد چندین روش وجود دارد که یکی از بهترین های آن پیچ و رولپلاک کردن نما ساختمان است. با استفاده از این روش جای سنگ ها را در نما ساختمان محکم کرده تا باعث ایجاد مشکلات مالی و جانی نشود. انجام کار پیچ و رولپلاک کردن نما ساختمان توسط نیروهای متخصص و کارآمد شرکت های شناخته شده و معتبر انجام می شود.

این کار بدون استفاده از داربست فقط با استفاده از طناب های محکم و وسایل مورد نیاز برای بالا رفتن از ساختمان ها انجام می شود. در نمای ساختمان استفاده از متریال با کیفیت اهمیت فراوانی دارد برای مثال: استفاده از سنگ مرغوب برای استفاده در نما به شرطی که ترک نداشته باشد خیلی بهتر است تا استفاده از سنگ گرانیتی این سنگ به علت سنگینی زیادی که دارد و همچنین سطح صاف باعث می شود قابلیت چسبندگی کمتری داشته باشد و ملات را نتواند نگه داری نماید بعد از مدتی شروع به کنده شدن کند.
یکی دیگه از روش های که برای جلوگیری از ریزش سنگ نما استفاده می شود اسکوپ کردن است . به این گونه که جای سنگ نما با پیچ و رولپلاک در سنگ نمای ساختمان را محکم می نمایند . چرا که سنگ ها بعد مدتی ممکن است به علت دلایل مختلفی که وجود دارد سقوط نماید اما با استفاده از روش پیچ و رولپلاک نما باعث محکم تر شدن نما و همچنین زمان طولانی تری سالم ماندن نما کمک می نماید. زمان هایی وجود دارد که نیروی متخصص شرکت تشخیص می دهد که نمای بخشی از ساختمان شل شده است که با دریل و مته سنگ سوراخی ایجاد کرده و بعد از آن با پیج های بسیار محکمی به نام گالوانیزه کار محکم کردن نما را انجام می دهند. سازندگان با استفاده از ملات خوب و با درجه کیفیت بالا برای محکم کردن سنگ نما ها باعث به وجود آمدن استحکام بهتر و دوام بسیار بالا تری برای نما ساختمان می شوند. سازندگان می توانند برای این که ملات مرغوب تری همراه با چسبندگی بیشتری داشته باشند از ماسه شسته شده استفاده نمایند. ماسه شسته شده باعث ایجاد نوعی چسبندگی و دوام بیشتر جهت نگه داشتن سنگ می نماید.

نوع دیگری از راه های جلوگیری از ریزش نمای ساختمان به سمت پایین استفاده از دریل های مخصوص می باشد که از این دریل ها برای اسکوپ کردن و پیچ و رولپلاک کردن نیز استفاده می شود . استفاده سازنده از وسیله کار مخصوص و اندازه مته درست در افزایش بهتر بودن کار تاثیر بسزایی دارد . برای مثال: اگر شما به عنوان سازنده در سوراخ کردن سنگ ظریفی که برای نما انتخاب کرده اید از مته ضخیم استفاده کنید باعث ایجاد شکستگی شده و ریزش سنگ و خسارات بسیاری را متحمل می شوید. به همین علت است که گفتیم از مته و دریل مخصوص کار خود استفاده کنید تا از این نوع اتفاقات جلوگیری کنید.

READ  شستشوی نما سنگی و سیمانی و شیشه با دستگاه واترجت

نوع دیگری از راه هایی که میتوان برای مستحکم کردن نمای ساختمان انجام داد استفاده نکردن از ماسه خشک در نمای ساختمان به عنوان ملات در پشت سنگ ها است. استفاده از ماسه خشک به علت نداشتن خاصیت چسبندگی باعث نچسبیدن سنگ و در نهایت باعث ایجاد ریزش سنگ نما می شود.
نوع دیگر از راه هایی که می توان برای مستحکم نمودن نمای ساختمان نام برد این است که به نمای خارجی در هنگام بازسازی داخل ساختمان ضربه ای وارد نشود چرا که هر ضربه ای می تواند باعث ایجاد ریزش سنگ نمای ساختمان شود و ظاهری زشت به ساختمان دهد و همچنین هزینه های بسیاری برای تعمیر نیز به همراه خواهد داشت.
نوع دیگر از راه ایی که وجود دارد استفاده از چسب مخصوص سنگ نما می باشد. که باعث ایجاد استحکام در نمای ساختمان می شود.

در هنگام پیچ و رولپلاک کردن نمای ساختمان نکته ای که بسیار اهمیت دارد رعایت فاصله میان پیچ و رولپلاک است اگر فاصله زیاد باشد و یا فاصله کم باشد درصد ریزش نمای ساختمان را بسیار بالا می برد. در اینجا می خواهیم یکی از بهترین ها در صنعت پیچ و رولپلاک ساختمان را به شما معرفی نماییم یکی از بهترین شرکت ها شرکت پیچ و رولپلاک نما جهان استوار آدرس سایتPICHROLPELAK.COM سر بزنید داخل سایتشان انواع کار ها را همراه با قیمت میتوانید مشاهده کنید همچنین مشاوره رایگان برای شما انجام می دهند تا به آسانی بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید و هر چیزی که نیاز باشه شما در مورد نما ساختمان و پیچ و رولپلاک کردن و … را بدانید به صورت کامل در سایتشان قرار داده اند.

(روش پیچ و رولپلاک با دریل)
نتیجه گیری
انسان به صورت ذاتی به دنبال زیبایی است و همیشه در زندگی خود خواهان آن است. این زیبایی طلبی انسان باعث ایجاد ساختمان های بسیار زیبا همراه با نماها بسیار جذاب شده است. در ساختمان سازی امروزه وجود نمایی زیبا بسیار اهمیت دارد . اما اگر نما شروع به ریختن کرد مسئولیت آن بر عهده چه کسی قرار است ؟ مسئولیت ریزش سنگ نما ساختمان تا ۵ سال بر عهده سازنده است و هر گونه خسارتی که ایجاد شود نیز بر عهده ی سازنده است و باید هزینه ها را پرداخت نماید و بعد از آن مسئولیت ریزش سنگ نما با مدیر ساختمان است. قطعا بهترین راه برای سازندگان این است که نما ساختمان را با روش های متفاوت مستحکم نمایند از جمله این روش ها پیچ و رولپلاک کردن نما ساختمان است. شرکت های بسیاری وجود دارند که معتبر هستند یکی از ان ها شرکت پیچ و رولپلاک نما جهان استوار است که شما به راحتی می توانید با این کار از خسارت های گزاف و مشکلات بسیاری که ممکن است برای شما رخ دهد جلوگیری نمایید.

ضمانت کار

شرکت جهان استوار برای رضایت مندی مشتری توانسته این شرکت را دارای قرارداد رسمی و با ضمانت ۵ ساله در قبال ریزش سنگ نما انجام دهد

این شرکت با تیم مجرب و حرفه کار خود را از سال ۱۳۸۲ شروع کرده است

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۴ میانگین: ۳.۵]