پیچ  و رولپلاک سنگ و سرامیک ساختمان

یکی از تخصصی ترین کار اجرایی توسط شرکت ما پیچ و رولپلاک سنگ و سرامیک می باشد، به طوری که برای پیشگیری از خطرات شل شدن و ریزش سنگ نما به پایین ارتفاعات و جلوگیری از بروز خسارت مالی و جانی اجرای عملیات پیچ و رولپلاک سنگ و سرامیک توسط نیروی ماهر کار با طناب محکم انجام می شود.

امروزه شرکتهای معتبر خدمات نما در سراسر کشور نیروهای آموزش دیده و متخصص در این زمینه را برای کار در ارتفاعات مختلف ساختمانی به استخدام شرکت در می آورند.

در نظر داشته باشید اجرای کار پیچ و رولپلاک ساده نیست و اگر به درستی انجام نشود نه تنها سنگ نما را مقاوم نساختید، بلکه به دیگر سنگهای نما آسیب جدی وارد نموده اید. پس اجرای شکل اصولی و صحیح این عملیات را به دست شرکتهای معتبر خدمات نما بسپارید زیرا از نیروها و ابزار استاندارد برای کار استفاده می نمایند و کارشناسان و مشاورانی را برای راهنمایی در این زمینه به شما معرفی می نمایند در ادامه ی مطلب درباره ی پیچ و رولپلاک سنگ و سرامیک درحیاط خلوت _پاگرد _نورگیر به بررسی بیشتری خواهیم پرداخت.

 

پیچ و رولپلاک سنگ و سرامیک

پیچ و رولپلاک نما

همه ی ما حداقل یکبار در زندگی شاهد اتفاقاتی عجیب مثل پرتاب سنگ از ارتفاع بوده ایم و آن را از نزدیک لمس نمودیم. گاهی اوقات در حال عبور از خیابان یا کوچه ای هستید ناگهان تکه سنگی را از ارتفاع مشاهده خواهید کرد، که بر روی ماشین پارک شده ی کنار خیابان میوفتد و باعث بروز خسارت مالی می گردد و یا در حال گذر از خیابانی هستید که پرتاب سنگ ریزه هایی را از ارتفاع بر روی سر خود احساس خواهید کرد و یا ممکن است این سنگ ریزه ها از پیش چشم شما به سرعت عبور نماید. در این جا این سوال برایتان پیش خواهد آمد که چرا و به چه دلیل این سنگ ها از ارتفاع ساختمان به پایین پرتاب می شوند؟

آیا راهی برای جلوگیری از پرتاب این سنگها به پایین ارتفاع و جلوگیری از بروز خسارت مالی و حتی جانی وجود دارد؟ این ها سوالاتی است که در ذهن هر فردی خطور می نماید. اما گاهی اوقات هم افرادی را از نمای ساختمانی در ارتفاع آویزان خواهید دید که به کمک طناب محکم و بدون داربست با تجهیزات و لوازم استاندارد مورد نیاز در حال تعمیر سنگ های نمای شل شده هستند. این افراد همان نیروی متخصص کار بلد از سوی شرکت هستند که به محل گزارش شده برای انجام کار اعزام می شوند.

نکته: کار محکم سازی سنگ نما در ساختمان باید توسط استادکار ماهر در این زمینه انجام شود که با مقاوم سازی سنگهای شل شده از سطح نما نوعی امنیت برای اهالی ساختمان و افراد بیرون از ساختمان که درحال گذر از محل هستند به وجود خواهد آمد. و دیگر شاهد به وجود آمدن خسارت های مالی شدید و حتی جانی مانند مرگ رهگذر و .. نخواهیم بود.

اما پیچی که در این بخش برای عملیات پیچ و رولپلاک سنگ و سرامیک استفاده می شود از نوع گالوانیزه ی مقاوم ضد زنگ می باشد. زیرا باید در برابر هر گونه تغییر آب و هوایی و رطوبت مقاومت لازم را داشته باشد از این جهت ضد آب انتخاب می شود. در انتها بر روی پیچ ها باید بتونه صورت گیرد.

READ  ریزش سنگ نما برای سازنده ساختمان مسیولیتش تا چند سال است؟

رولپلاک نوعی بست است که بر روی دیوار نصب می گردد. جنس رولپلاک پلاستیکی و مخروطی شکل می باشد .

1_نشست ساختمان

2-اسکوپ نکردن سرامیک نما

3_خاک برش کاری که پشت سرامیک نشست کرده

4_ریختن سیمان خشک روی ملات پشت سرامیک

5-ریختن نخاله لابه لای ملات

6_استفاده نکردن از ملات و سیمان درجه یک

7_استفاده از سرامیک نامرغوب

 

در پیچ و رولپلاک سنگ و سرامیک نما با طناب باید به موارد مهمی توجه داشته که در ذیل به آن ها اشاره خواهیم نمود.

1_پیچ مصرفی برای محکم ساختن سنگها از نوع گالوانیزه ی 6 سانتی متری ضدآب باشد.

2_نیروی ارتفاع کار متخصص از دریل های هیلتی و معمولی مناسب، در جهت انجام عملیات سوراخ کاری سنگ نما استفاده نمایند.

3-اگر قرار است بتونه صورت گیرد باید با توجه به نوع رگه های سنگ و رنگ سنگ بر روی پیچ ها انجام شود تا ظاهر پیچ دیگر نمایان نباشد و قابل مشاهده نباشد تا نمای ساختمان زشت دیده نگردد.

4_به کار بردن مته و رولپلاک مناسب برای پیچ 6 سانتی متری جز موارد حساس و با اهمیت می باشد.

5_رولپلاک مخصوص سنگ ،واشر خاص در ابتدا رولپلاک دو باز شونده که برای مقاوم سازی پیچ می باشد.

 

موارد مهمی که در کار پیچ و رولپلاک سنگ و سرامیک پاسیو و حیاط خلوت باید مد نظر قرار داده شود چیست ؟

1_برای جلوگیری از ریزش و سقوط سنگ سرامیک در حیاط خلوت و نورگیر باید عملیات پبچ و رولپلاک سنگ و سرامیک (مقاوم سازی سنگ سرامیک )توسط نیروی ماهر کار در ارتفاع انجام شودزیرا در غیر این صورت به دلیل حساس بودن و شکننده بودن سرامیک توسط افراد معمولی که تخصصی در این حرفه ندارند ،سنگ سرامیک درجا خواهد شکست. پس کار را به فرد ماهر کار بلد بسپارید.

2-توجه: پیچ و رولپلاک سرامیک پاسیو، نورگیر با افزودن واشر صورت می گیرد.

3_در بخش درز هر سرامیک جهت محکم ساختن یک عدد پیچ باید قرار داده شود.

4_نکته قابل توجه این جاست که در عملیات پیچ و رولپلاک سرامیک پاسیو، حیاط خلوت، نورگیر به هیچ عنوان وسط سرامیک نباید کار سوراخکاری صورت گیرد. زیرا سرامیک خواهد شکست.

5_در نظر داشته باشید بالای 90 درصد از حیاط خلوت یا پاسیو کار با نصب داربست که روش سنتی قدیمی هست برچیده شده به علت این که امکان نصب داربست در محل وجود ندارد و مشکلاتی در این زمینه به وجود خواهد آورد. بنابراین از طناب محکم، بدون داربست که فضایی را هم اشغال نمی کند و جا کم می گیرد برای این کار استفاده می کنیم. شرکتهای معتبر خدمات نما این اطمینان را به مشتری می دهند که با به کارگیری روش استفاده از طناب محکم و بدون داربست کارها با سرعت و کیفیت بالاتری انجام می شود و در اصل نوعی صرفه جویی در هزینه و زمان صورت خواهد گرفت و نیروی کاربلد متخصص در ارتفاع با امنیت و اطمینان خاطر کار را پیش می برد.

READ  تهران راپل: پیچ و رولپلاک سنگ نما ساختمان با طناب به روش راپل در تهران

6_برای انجام عملیات پیچ و رولپلاک سنگ سرامیک پاسیو، حیاط خلوت، پاگرد باید در انتخاب مصالح مرغوب دقت کنید زیرا به کارگیری مواد مناسب در افزایش عمر نمای ساختمان می افزاید.

7-از پیچ های با طول 7 سانت و یا بالاتر پرهیز نمایید.

8_رولپلاک مورد استفاده حتما از جنس با کیفیت و مرغوب باشد.

9-طول رولپلاک 5 سانت باشد.

10_سنگ های پایین تر از 10 سانت با دریل معمولی سوراخکاری شود.

11_سرامیک نسبت به سنگ از ضخامت کمتری برخوردار است و در نتیجه میزان آسیب پذیری زیادی دارد و این که سرامیک تحمل گل پیچ را ندارد. برای نگه داشتن سرامیک واشر باید بین بند زده شود.

 

 

پیچ و رولپلاک سنگ و سرامیک

پیچ و رولپلاک سنگ و سرامیک جهت جلوگیری از ریزش احتمالی

 

 

سرامیک چیست؟

نوعی سنگ ظریف و شکننده که با کمترین ضربه در هم خواهد شکست به همین خاطر در عملیات پیچ و رولپلاک، باید به صورت کاملا تخصصی و هوشمندانه کار انجام شود. امروزه از این نوع سنگ برای نمای ساختمان، حیاط خلوت، نورگیر، پاگرد استفاده می گردد. توجه کنید سرامیک را بر روی نما نمی گذارند و اگر فردی از سرامیک برای نمای ساختمان استفاده نماید فردی ناشی می باشد .سرامیک در کف پارکینگ خانه، بدنه داخلی ساختمان، حمام، دستشویی کاربرد دارد و در رنگ و طرح مختلف در بازار موجود می باشد.

سرامیک راحتترین نوع سنگ است. علتش این است که با چسب کاشی روی نما متصل خواهد شد. اما جهت محکم کاری انتهای کار پیچ می نماییم. عملیات پیچ و رولپلاک سرامیک در نمای نورگیر، حیاط خلوت، پاگرد حرفه ای کاملا تخصصی و حساس است و لازمه ی آن داشتن دانش، تجربه ی بالا و مهارت لازم در این زمینه می باشد زیرا کوچکترین حرکت اشتباه از سوی کارگر ناوارد باعث خرد شدن سرامیک و هزینه ی پرداخت مضاعف خواهد شد.

نماهای سرامیکی را هر چند وقت یکبار چک کنید تا از نریختن آنها اطمینان خاطر حاصل نمایید.

قیمت پیچ و رولپلاک سنگ و سرامیک نما

هزینه و قیمت سرامیک به خاطر مقاوم سازی بالاتر از سنگ می باشد. اما در این میان اضافه نمودن واشر گالوانیزه که بسیار قیمت بالایی دارد به لوازم مصرفی برای مقاوم سازی و هم سخت پیچ شدن سرامیک منجر به افزایش قیمت سرامیک به نسبت دیگر مصالح ساختمانی می باشد.

برای سرامیک کردن نمای دیواره ی حیاط خلوت، پاسیو، نورگیر، پاگرد تنها از طریق تماس با شرکتهای معتبر خدمات نما در این زمینه در کوتاهترین زمان ممکن نیروهای کارآمد به محل اعزام می شوند. اما برای به دست آوردن قیمت دقیق و محاسبه ی نهایی پیچ و رولپلاک سرامیک نما در پاسیو، نورگیر کارشناسان شرکت اغلب به صورت حضوری از محل بازدید و مشاوره ی رایگان برای هزینه ی قطعی را گزارش می دهند.
محاسبه ی قیمت پیچ و رولپلاک سنگ نما به چه صورت می باشد؟
برای به دست آوردن قیمت نهایی هزینه ی عملیات پیچ و رولپلاک سنگ نما کارشناس و مشاور شرکت از ساختمانی که احتیاج به پیچ شدن دارد و سنگ های آن که دچار سقوط از نما شدند به صورت حضوری بازدید می نماید. در این موارد عرض نما و تعداد طبقات باید مورد بررسی قرار گیرد. نوع سنگ نما باریک و میزان پهن بودن آن و نوع ابزار سنگ ها و رابیتس بودن و یا نبودن آن مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

READ  قیمت پیچ و رولپلاک نما ساختمان در تهران و کرج شرکت استوار

سپس قیمت نهایی محاسبه ی هزینه ی پیچ و رولپلاک سنگ نما به مشتری اعلام خواهد شد. اما روشی ساده تر برای به دست آوردن قیمت نهایی هزینه ی پیچ و رولپلاک سرامیک پاسیو، نورگیر یا سنگ نما عکسی از نمای ساختمان مذکور به شماره ی واتساپ شرکت خدمات نمای مورد نظر ارسال کنید تا قیمت نهایی هزینه ی پیچ و رولپلاک نما به مشتری عزیز اعلام شود.

 

معایب و مزایای نمای سرامیکی

1_برای نمای خارجی ساختمان ها در مناطق سردسیر بهتر است از سرامیک به علت میزان جذب آب کمتر استفاده شود. از سرامیک به عنوان ضد رطوبت و عایق در اماکن رطوبت خیز استفاده می شود.
2_سرامیک نسبت به سنگ قیمت کمتر و وزن پایین تری دارد. به همین دلیل در بعضی کشورها از سرامیک به جای سنگ در نما استفاده می شود.
3_معایب سرامیک در نما عایق نبودن آن به سرما، گرما، صدا می باشد. از نمای سرامیکی به علت بازتاب شدید نور در جاهای شلوغ استفاده نمی گردد.
4_مشکل پیوستگی سرامیک و نما به جز در موارد جزیی حل نشده است و به کمک روش های نصب سعی در حل مشکل پیوستگی اجزای نما وجود دارد.
روشهای نصب سرامیک در نما
1-شیوه ملات دار 2-شیوه خشک در هر 2 روش توسط نیروی ماهر و به کمک طناب محکم با رعایت اصول و قوانین خاص در بالا رفتن از ارتفاعات کار به بهترین شکل ممکن انجام می شود.

 

جمع بندی

امروزه به علت پبشرفتهای زیاد در بحث تکنولوژی شیوه ی استفاده از داربست قدیمی شده و به جای آن شیوه ی استفاده از طناب محکم، بدون داربست بهترین و پر سرعت ترین روش جایگزین می باشد. جوانان زیادی به علت علاقه زیاد برای کار در ارتفاع به استخدام شرکتهای معتبر خدمات نما درآمدند. این افراد با گذراندن دوره های آموزشی کوتاه مدت و کسب مدرک بین المللی کار در ارتفاع وارد بازار کار شدند. شرکتهای خدمات نما برای عملیات تخصصی مانند پیچ و رولپلاک افراد متخصص را به محل گزارش شده برای اجرای سفت و محکم کاری سنگ نمای ساختمانی اعزام می کنند اما آنها با دانش و علمی که در زمینه ی عملیات محکم کاری سنگ نما به کمک پیچ و رولپلاک دریافت کردند می دانند که برای هر سنگ نوعی پیچ ،دریل و ابزار مخصوص آن سنگ مورد نیاز است به طور مثال سنگ سرامیکی به علت شکننده بودن باید با احتیاط لازم پیچ شود و اگر پیچ در قسمت وسط سنگ بخورد باعث شکسته شدن سنگ خواهند شد و موارد این چنینی که در حین دوره آموزش به خوبی علم و دانش آن را دیده اند.درپایان حرفه ی پیچ و رولپلاک سنگ و سرامیک بسیار تخصصی است و از عهده ی کارگر معمولی بر نخواهد آمد.